Antika Taşımacılığı

Antika eşyalar günlük olarak kullanılan diğer eşyalar gibi taşınamaz. Çok daha özenli, dikkatli ve farklı yöntemler uygulanarak paketlenmesi gereken antika eşyalar yine aynı özen ile taşınmalıdır. Firmamız antika taşımacılığı alanında profesyonel yöntemler uygular ve bu alanda uzmanlaşmış olan ekiplerini görevlendirir. Sadece mobilyalarınız değil, antika değeri olan diğer eşyalarınız da firmamız tarafından titizlikle taşınabilmektedir. Antika olan eşyalarınızı teslim ettiğiniz gibi teslim almak istiyorsanız mutlaka firmamızın profesyonel yöntemlerini tercih etmelisiniz.

antika taşımacılığı

Antika Taşımacılığı

Antika eşyalar belirli bir yıpranmışlık düzeyine ulaşmıştır. Özellikle antika mobilyalar demonte hale getirilmeden taşındığında kolaylıkla çatlamalar meydana gelecek, kısa sürede bu çatlaklar kırılmalara dönüşecektir. Bu yüzden firmamız antika taşımacılığı çalışmalarında öncelikle mobilya formunda olan eşyaları sökülecek olan yerlerinden dikkatlice sökerek parçalara ayırır. Böylece gözle görünebilecek veya gözle görünemeyecek yerlerinde küçük de olsa çeşitli çatlakların oluşması önlenir. Tüm eşyalar belirli parçalara ayrıldıktan sonra tek tek paketlenir.

Antika Taşımacılığı

Paketleme aşamasında parçaların ayrı olarak paketlenmesi son derece önemlidir. Bu sayede birbirlerine sürtmeleri ve zarar vermelerinin önüne geçilir. Ambalajlama çalışması esnasında en kaliteli ambalaj malzemelerini kullanmaktayız. Kalın olan bu ambalajlar eşyaların hem birbirlerine zarar vermesini engeller hem de toz ve çeşitli partiküller ile temas etmesinin önüne geçer. Mobilyaları birbirine tutturan aparat ve malzemeler de ayrı olarak paketlenir. Eşyaların tüm parçalarının paketlenmesi tamamlandıktan sonra diğer aşamaya geçilir.